טיול פריחה בחבל לכיש

טיול אל ריכוזי הפריחה מהיפים בארץ

מסוף אוגוסט עם תחילת פריחת החצבים ועד אפריל עם סוף הפריחה האביבית המשכרת, מרבדי פריחה צובעים את חבל לכיש. סיורי פריחה בחבל לכיש ייקחו אתכם אל ריכוזי הפריחה, השדות והגבעות הנצבעים, ודרכם תוכלו להכיר חבל ארץ יפהפה ולא מוכר. נשמע על צורות האבקה, על צבעים ומשמעותם, על אדמות האזור והקשר שלהן לפריחה, דגש בוטני ועוד המון. בין לבין ניתן לשלב גם מפגשים, תצפיות, גיאופוליטיקה, קולינריה ועוד ועוד. אחת הדרכים היפות להכיר את חבל לכיש!

תוכן עניינים

רקפות ביער המלאכים

מידי שנה בחודשי החורף והאביב יער המלאכים נצבע וורוד ופריחת הרקפות בשיאה. שלל גווני הוורוד צובעים את יערות האורנים ומשווים ליער את הקסם המתבקש למקום שם שם שכזה. יחד עם הרקפות פורחים בוורוד גם עצי כליל החורש, סחלבים ועיריות גדולות.
 

תורמוסים בחורבת בית לויה

בחודשי פברואר ומרץ הגבעה שמצפון לחורבת בית לויה נצבעת בצבע הסגול-כחול של תורמוס ההרים. יחד איתו פורחות גם החרציות בצהוב בולט. הפריחה הינה בשטח אש ולכן אין להגיע באמצע השבוע.
 

רקפות ביער אמציה

יער אמציה הנמצא ליד שמורת טבע גבעות גד מתהדר גם הוא בפריחות רבות, ביניהן פריחת רקפות, סחלבים, עיריות ועוד.

כלניות במגדל גד

בראש הגבעה מצודה הלניסטית קדומה וסביבה פריחת כלניות מרהיבה בעונה. העלייה מעט תלולה אך קצרה והנוף מראש הגבעה מרהיב.
 

כלניות לאורך נחל אדוריים

משני עבריו של נחל אדוריים באזור יער אמציה מרבדי כלניות אדומות מרהיבים. שימו לב- השטח שמדרום לנחל אדוריים הינו שטח אש!

קרא עוד >>

תוכן עניינים
נעים מאוד..

אני ניצן מגל, מורת דרך מזה כ-13 שנים, אוהבת אדמה ואוהבת אדם. 

בכל שנות עבודתי כמורת דרך הדרכתי מגוון קבוצות בכל רחבי הארץ. זכיתי לטייל בנופים המשתנים עם קבוצות מכל רחבי העולם וכן קבוצות שוחרות ידע וטבע מהארץ. כעת ההתמחות בחבל ארץ זה הוא עיקר עבודתי. זו זכות לגור באחד המקומות היפים בארץ ועוד יותר מכך- להפוך את ההדרכה במקום הזה למקור פרנסתי. אני מאמינה גדולה בחיבור להיסטוריה שלנו, לטבע שסביבנו ולחוויה שבגילוי ואשמח לקחת אתכם לסיור או טיול בחבל לכיש. 

מוזמנים ליצור קשר!

למה לטייל דווקא בחבל לכיש?

כי מעולם לא הייתם שם!
כי זה קרוב- קפיצה קטנה מכביש 6!
כי זה מדהים כמה יפה פה לאורך כל השנה!
כי יש פה הכל מהכל- תצפיות, מערות, פריחות ואתרים מרתקים- ובעיקר חופש אמיתי ונגיש!

'ארץ הכרמים' הינו בית למגוון סיורים וטיולים בחבל לכיש. כל טיול או סיור מתוכננים היטב מתוך היכרות מעמיקה עם מיטב המקומות שיש לאזור להציע.

דברו איתי

מפת חבל לכיש

טיול באזור קריית גת

טיולים מומלצים נוספים באזור
סיור בתל לכיש

סיור בתל לכיש מסלול טיול בתל אביב של ימי המקרא תל לכיש עבר מתיחת פנים לקראת פתיחתו המחודשת וכיום חושף את חשיבותו הרבה לאורך ההיסטוריה.  בסיור

קרא עוד »
סיור בחורבת בית לויה

סיור בחורבת בית לויה טיול בין פסיפסים מרהיבים ומערות נסתרות  אתר ייחודי ונדיר בלב שטח אש ובו פסיפסים מרהיבים ומערות נסתרות. הסיור במקום הינו הזדמנות

קרא עוד »
סיור בבית גוברין

סיור בבית גוברין מסלול טיול תת קרקעי בארץ אלף המערות גן לאומי בית גוברין הנמצא בשפלה הדרומית הוא אחד האתרים המרשימים באזור. 'ארץ 1000 המערות'

קרא עוד »