סיור בחבל לכיש

השילוב המושלם בין היסטוריה, טבע וקולינריה!

לפעמים שילוב של הכל הוא הנכון עבורכם… נטייל בין היסטוריה מרתקת, חקלאות מתקדמת ומפתיעה, מערות נסתרות, תצפיות מרהיבות, גיאופוליטיקה וקולינריה- והכל במרחק נסיעה קצר מהמרכז.  נשמע על תל לכיש – 'תל אביב של ימי המקרא' ועל הדרמות שהתחוללו בו בתקופות קדומות, על מותג חקלאי מהידועים ביותר בארץ, על חיים לצד חומת ההפרדה ועל התיישבות מסוגים רבים.  ניתן לבנות את היום לפי רצונכם ולשלב בו גם אירוח ביתי, פריחות מרהיבות ואתרים ייחודיים ובלתי מוכרים. 

תוכן עניינים

תצפית על קריית גת

חבל לכיש הינו ההתיישבות המתוכננת הראשונה בארץ וקריית גת- בירתה. בתצפית מרהיבה נשמע על חבלי הלידה בהקמת החבל, על לובה אליאב מתכנן ההתיישבות, על האתגרים בהם נפגש ועל המציאות כיום. 
נשמע על הפרויקט 'מהאוניה לכפר' ועל מקורות הפרנסה המיוחדים שהיו לרשותם של העולים הראשונים.
ההתיישבות המוסדרת בחבל לכיש בראשותו של לובה אליאב החלה עם הקמת המושב הראשון 'עוצם' בשנת 1954. היה זה אזור ספר מיושב בדלילות שחיבר בין הרי חברון לאשקלון והיווה את "השער לנגב" כפי שכינה אותו בן גוריון. גם רבקה גובר, שסיפורה שזור בהתיישבות כאן, מספרת על המקום שלאורך שנים היה נקרא "טקסס הישראלית"- אזור פרוץ ולא מנוטר, לא מוכר ולא מבוקר. מאז האזור השתנה והתעצב וכיום טומן בחובו התיישבות מגוונת ומרתקת.

תל לכיש

אחד מהאתרים המרכזיים בחבל לכיש מבחינה היסטורית, ואחד המקומות החשובים והגדולים ביותר בארץ! לכיש המקראית היית למעשה העיר הכי חשובה אחרי ירושלים בימי הבית הראשון. היא הייתה כל כך חשובה שבראשה היה ארמון ומלך יהודה היה מגיע לכאן מידי פעם. היא הייתה מרכז מנהלי חשוב וגם מרכז מסחרי חשוב- אם תרצו זו היא תל אביב של ימי המקרא. 

קרא עוד >>

סיור חקלאי

החקלאות בחבל לכיש מרכזית ומשמעותית מאוד. נשמע על הגידולים השונים של האזור ועל המרכזי שבהם- גפנים עם ענבים למאכל. נשמע על האתגרים הניצבים בפני החקלאים, על זני פטנט, על קואופרטיבים חקלאיים ועל שיטות שונות להדברה. נטייל בין הכרמים ונבצור ענבים בעונה.

תצפית גיאופוליטית

חלקו המזרחי של חבל לכיש גובל עם חומת ההפרדה המפרידה בין הרי חברון לשפלת יהודה. נשמע על היחסים המורכבים לאורך השנים, על פעולות צבאיות נודעות ועל היחסים בין שני הצדדים כיום.

טיול פריחה בחבל לכיש

מסוף אוגוסט עם תחילת פריחת החצבים ועד אפריל עם סוף הפריחה האביבית המשכרת, מרבדי פריחה צובעים את חבל לכיש. סיורי פריחה בחבל לכיש ייקחו אתכם אל ריכוזי הפריחה, השדות והגבעות הנצבעים, ודרכם תוכלו להכיר חבל ארץ יפהפה ולא מוכר. נשמע על צורות האבקה, על צבעים ומשמעותם, על אדמות האזור והקשר שלהן לפריחה, דגש בוטני ועוד המון. בין לבין ניתן לשלב גם מפגשים, תצפיות, גיאופוליטיקה, קולינריה וסיפורים על ההתיישבות האזורית אז והיום. זו אחת הדרכים היפות להכיר את חבל לכיש!

קרא עוד >>

מערות בחבל לכיש

חבל לכיש ידוע ומוכר גם בזכות המערות הנסתרות והייחודיות אשר נחצבו על ידי אדם בתקופות קדומות. הסלע הרך המאפיין את האזור, איפשר לאנשים לחצוב מערות בגדלים שונים ולהשתמש בהן פעמיים- פעם בחומר שהוצא מתוך המערה כחומר לבנייה, ופעם בתור שימוש במערה עצמה. המערות שימשו את האנשים למגורים, אחסון מזון ומים, כמקום למלאכות החיים השונות כמו הפקת שמן זית ואף נמצאו מקוואות עתיקים בתוך המערות. כיום מרבית המערות אינן מתאימות לביקור, ויש לקחת בחשבון את פתחי המערות המסוכנים בעת טיול באזור.

קראו עוד >>

מה בסיור? ביקור במערות מיוחדות, סיור חקלאי, תצפיות מרהיבות ומפגשים עם תושבים מהאזור
סוג הטיול – מתאים לכל סוגי הקבוצות, לכל כמות אנשים ולכל צורך 
מיקום – חבל לכיש
משך הסיור – חצי יום עד יום שלם
נקודת מוצא וסיום – לכיש
דרגת קושי – קלה עד בינונית
כדאי לדעת – סיור ייחודי ומיוחד, בתיאום מראש בלבד
למי זה מתאים – לכל קבוצה המבקשת לבקר בחבל לכיש: סיור לגמלאים, יום כיף וגיבוש, יום גיבוש לעובדים, יום גיבוש בטבע, סיור יום הולדת, סיור למשפחות.
תוכן עניינים
נעים מאוד..

אני ניצן מגל, מורת דרך מזה כ-13 שנים, אוהבת אדמה ואוהבת אדם. 

בכל שנות עבודתי כמורת דרך הדרכתי מגוון קבוצות בכל רחבי הארץ. זכיתי לטייל בנופים המשתנים עם קבוצות מכל רחבי העולם וכן קבוצות שוחרות ידע וטבע מהארץ. כעת ההתמחות בחבל ארץ זה הוא עיקר עבודתי. זו זכות לגור באחד המקומות היפים בארץ ועוד יותר מכך- להפוך את ההדרכה במקום הזה למקור פרנסתי. אני מאמינה גדולה בחיבור להיסטוריה שלנו, לטבע שסביבנו ולחוויה שבגילוי ואשמח לקחת אתכם לסיור או טיול בחבל לכיש. 

מוזמנים ליצור קשר!

למה לטייל דווקא בחבל לכיש?

כי מעולם לא הייתם שם!
כי זה קרוב- קפיצה קטנה מכביש 6!
כי זה מדהים כמה יפה פה לאורך כל השנה!
כי יש פה הכל מהכל- תצפיות, מערות, פריחות ואתרים מרתקים- ובעיקר חופש אמיתי ונגיש!

'ארץ הכרמים' הינו בית למגוון סיורים וטיולים בחבל לכיש. כל טיול או סיור מתוכננים היטב מתוך היכרות מעמיקה עם מיטב המקומות שיש לאזור להציע.

איך זה עובד?

לאחר יצירת קשר ראשונית אני מציעה את האתרים והמקומות המתאימים ויחדיו אנו בונים את יום הסיור. את התיאום מול המקומות בהם נבקר או האנשים אותם נפגוש אני דואגת לעשות מבעוד מועד וביום הטיול עצמו הלוגיסטיקה והארגון גם הם תחת אחריותי. אשמח לבנות לקבוצתכם (צוות בארגון בו אתם עובדים, קבוצת חברים מטיילים, סיור יום הולדת לחבר/ה קרוב/ה או בן/בת משפחה, טיול נשים ועוד ועוד) יום טיול מושלם ומהנה!

דברו איתי

חבל לכיש מפה

טיול באזור קריית גת

טיולים מומלצים נוספים באזור
סיור בתל לכיש

סיור בתל לכיש מסלול טיול בתל אביב של ימי המקרא תל לכיש עבר מתיחת פנים לקראת פתיחתו המחודשת וכיום חושף את חשיבותו הרבה לאורך ההיסטוריה.  בסיור

קרא עוד »
סיור בחורבת בית לויה

סיור בחורבת בית לויה טיול בין פסיפסים מרהיבים ומערות נסתרות  אתר ייחודי ונדיר בלב שטח אש ובו פסיפסים מרהיבים ומערות נסתרות. הסיור במקום הינו הזדמנות

קרא עוד »
סיור בבית גוברין

סיור בבית גוברין מסלול טיול תת קרקעי בארץ אלף המערות גן לאומי בית גוברין הנמצא בשפלה הדרומית הוא אחד האתרים המרשימים באזור. 'ארץ 1000 המערות'

קרא עוד »