יער אמציה

מצפון ומדרום לנחל אדוריים משתרע יער אמציה על פני כ-5300 דונם. היער ניטע לראשונה בשנת 1956 וכמו המושב הסמוך, נקרא על שמו של אמציה מלך יהודה שמלך באזור לפני כ-2800 שנים. על פי המסופר בתנ"ך הוא ברח לאזור לכיש וכאן גם מצא את מותו. 

ביער אמציה תוכלו למצוא אינסוף פינות חמד לפיקניק. ביער חבויות עשרות מערות קדומות אשר נחצבו בעת העתיקה ושימשו למגורים, אחסון ועוד. 

יער המלאכים

בשנת 1954 החלה קק"ל לנטוע את יער המלאכים וקראה לו על שם קהילת יהודי לוס-אנג'לס (מלאכים) אשר תרמו לנטיעת היער. היער משתרע על פני כ-7000 דונם וגבעותיו מגיעות לגובה של כ-200 מ' מעל פני הים. ביער תוכלו למצוא דרכים עבירות לרכב, שבילי אופניים, שבילי הליכה וכן מוקדי פריחה של רקפות ונרקיסים (בעונה). שולחנות פיקניק פזורים ברחבי היער וכן עצים אשר מזמינים לפרוש תחתם מחצלת וליהנות מהשקט.

 

יער מורן וחוות מרשם

חוות מרשם, הנמצאת מזרחית לכביש 358 ומעט דרומית ליישוב נטע, הינה חווה חקלאית עתיקה בה ניתן לראות ולהבין כיצד התגוררו פה לפני כ-2500 שנים. במקום ישנם שרידים של בית המגורים וכן מתקנים חקלאיים ששימשו את המשפחה שגרה כאן. מסלול מעגלי קצר יוביל אתכם בין מכלאות הצאן, גת ובור מים. שלטי הסבר מצוינים יסבירו לכם על בית ארבעת המרחבים- בית מגורים טיפוסי מתקופת הבית הראשון. 

האתר הינו אחד מ-32 האתרים הנמצאים על דרך מלכי יהודה. הגישה אל האתר קלה ונוחה ועבירה לכל רכב (למעט לאחר ימים גשומים אז הדרך בוצית ומאתגרת). בסמוך לאתר פזורים שולחנות פיקניק ובעונות החורף והאביב פריחות מקומיות מרהיבות. 

צפונית לחוות מרשם נמצא תל בית מירסים, אחד התלים החשובים בארכיאולוגיה המקראית.